Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Majlis Al Jinn ? miejsce spotkania Dżinów

Utworzono: 03 listopad 2015
Norbert Janusz

Myślę, że każdy z nas, choć raz w życiu zaciekawił się tematem magii. Być może była to wizyta u wróżki, próba wywoływania duchów we wczesnym dzieciństwie, czasem oglądanie popularnych filmów o duchach, czy chociażby czytanie bajek o lampie Aladyna. Dlatego słysząc nazwę miejsca, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza ?miejsce spotkania Dżinów?, podjęliśmy decyzję by tam pojechać.

Wolny weekend, goście z Polski i chęć pojawienia się w miejscu, gdzie jeszcze nas nie było, złożyło się na wspólny wyjazd ostatecznie prowadzący nas na pustynię, ale o tym innym razem.

Czytaj więcej...

Wioska Wakan

Utworzono: 22 sierpień 2015
Norbert Janusz

Upalne dni wypełniające po brzegi letnie miesiące w Omanie prowokują nas do rozmyślań, gdzie można spędzić wolne chwile, by móc poczuć, choć odrobinę niższą temperaturę, mając przy tym możliwość nacieszenia oka czymś innym niż krajobraz pustynny.

Jednym z takich miejsc wydaje się być Wakan Village.

Czytaj więcej...

Rezerwat

Utworzono: 03 listopad 2009

Czytaj więcej...

Bimmah Sinkhole

Utworzono: 08 grudzień 2010

Bimmah Sinkhole ? zlokalizowana jest blisko głównej drogi z Muscatu do Sur, około 6km od wioski Dibab.

W centrum malowniczego parku ?Hawiyat Najm Park? znajduje się Sinkhole. Kiedy pokonamy długie, strome schody, dotrzemy do zbiornika wodnego. Na skutek mieszania się słonej i słodkiej wody ma ona niesamowity zielono, turkusowo, niebieski kolor. Cudowne miejsce do pływania. Polecam zabranie kąpielówek.

W zbiorniku z krystalicznie czystą wodą, mieszkają znane wam zapewne pod nazwą Dr Fish rybki, które zapewniają niesamowite wrażenia kąpiącym się w nim turystom.

Czytaj więcej...

Czterodniówka

Utworzono: 26 lipiec 2007

Czterodniówka to taki ?Oman w pigułce? ? zestaw omańskich atrakcji, które można pokazać w ciągu czterech dni. Góry, plaże i pustynia. Wizyta gości z Polski jest impulsem do wybrania sie w taką podróż.

 

Czytaj więcej...