Mistrzostwa Świata w Windsurfingu

Utworzono: 10 listopad 2015
Norbert Janusz

Życie zaskakuje nas cały czas i tak stało się podczas minionego weekendu. Dzięki informacjom otrzymanym z Polski (bo tu czasem ciężko o takie newsy), dowiedzieliśmy się, że niecałe 100 km od Maskatu organizowane są Mistrzostwa Świata w Windsurfingu w klasie RS:X, w których biorą udział przedstawiciele Polski. Nie omieszkaliśmy nie sprawdzić tych informacji i w piątek dotarliśmy do Mussanah, gdzie miała miejsce cała impreza. 

Czytaj więcej...

Royal Opera House w Muscacie

Utworzono: 29 czerwiec 2015
Norbert Janusz

Budynek Opery w stolicy Omanu to jedna z najpiękniejszy budowli jakie mamy w naszym mieście. Powstał z miłości do sztuki, którą tak sobie ceni przywódca tego kraju, człowiek świetnie  wykształcony,o wielorakich zainteresowaniach, otwarty na nowości a jednocześnie pamiętający o przeszłość i historii swojego narodu. Sułtan Qaboos bin Said to polityk szanowany nie tylko w krajach arabskich ale i na całym świecie za mądrą i spokojną politykę międzynarodową, skuteczny mediator w wielu zapalnych sprawach dotyczących rejonu Zatoki Perskiej.

Czytaj więcej...

Sandstock 2015

Utworzono: 14 marzec 2015
Norbert Janusz

Koniec Ramadanu w 2013 roku przyniósł środowisku omańskich ekspatów fatalną wiadomość. Ministerstwo Turystyki do spółki z Policją i paroma innymi organizacjami wprowadziło w życie zakaz grania muzyki na żywo w klubach i restauracjach. Z dnia na dzień wrzące nocnym życiem hotelowe puby stały się pustymi przybytkami z ?atrakcją? w postaci DJ-a. Społeczności Muskatu czy Salalah straciły okazję do posłuchania zespołów które uatrakcyjniały weekendowe spotkania. W klubach czy pubach w większości występowały sprowadzane z zagranicy zespoły, wspierane przez kilka lokalnych grup. Po ogłoszeniu zakazu zagraniczne bandy zwinęły się w inne miejsca a te lokalne straciły szanse pokazywania się publiczności i zarobku. Jedyną okazją do grania pozostały prywatne imprezy. Póki co największą imprezą tego roku był bez wątpienia Sandstock.

Czytaj więcej...

Radość w Omanie

Utworzono: 04 kwiecień 2015
Norbert Janusz

Kilka dni temu Sułtan Qaboos bin Said niespodziewanie powrócił do kraju, po wielomiesięcznej terapii w Europie.  Radość zapanowała w całym kraju.

Czytaj więcej...

Odznaczenie dla Konsula Honorowego RP

Utworzono: 12 czerwiec 2014
Regina Dąbrowska

H.E. Dr. Mohammed Al Barwani, Honorowy Konsul RP w Sułtanacie Omanu został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego
Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasług RP.Odznaczenie wręczył Ambasador RP w Riyadzie pan Witold Śmidowski.
Uroczystość była okazją do spotkania sie z Polonią pracującą na terytorium Omanu.

Czytaj więcej...