Mistrzostwa Świata w Windsurfingu

Utworzono: 10 listopad 2015
Norbert Janusz

Życie zaskakuje nas cały czas i tak stało się podczas minionego weekendu. Dzięki informacjom otrzymanym z Polski (bo tu czasem ciężko o takie newsy), dowiedzieliśmy się, że niecałe 100 km od Maskatu organizowane są Mistrzostwa Świata w Windsurfingu w klasie RS:X, w których biorą udział przedstawiciele Polski. Nie omieszkaliśmy nie sprawdzić tych informacji i w piątek dotarliśmy do Mussanah, gdzie miała miejsce cała impreza. 

Tuż po wejściu na teren resortu spotkaliśmy bardzo sympatycznych polskich dziennikarzy z PAPu i Radiowej Trójki, którzy nakreślili nam gdzie i kogo możemy spotkać i jak na obecną chwilę wygląda klasyfikacja. Okazało się również, że Mistrzostwa trwały od 17 października, a zakończenie odbędzie się następnego dnia. Dlatego mimo różnych, sobotnich planów podjęliśmy decyzję, że ponownie przyjedziemy by kibicować ?naszym? na ich ?ostatniej prostej?. Gdyby ktoś jeszcze tydzień temu powiedział nam, że będziemy mieli okazję uścisnąć dłoń Zosi Noceti-Klepackiej, Małgosi Białeckiej, Pawłowi Tarnowskiemu, Radkowi Furmańskiemu czy Maciejowi Kluszczyńskiemu to raczej byśmy nie uwierzyli. Tymczasem okazało się, że mimo tak wspaniałych tytułów, jakie do tej pory zapisali w swoim życiorysie, są przesympatyczni, uśmiechnięci, bardzo otwarci na rozmowy i nie robili żadnych problemów by się z nami sfotografować. Zamienili kilka zdań na temat tego jak wyglądają zawody, ile czasu muszą poświęcić na przygotowania oraz jak podoba się im w Omanie. Pokazali nam również, że tak naprawdę rywalizacja między nimi jest tylko na wodzie, a na lądzie potrafią cieszyć się wspólnie swoimi sukcesami. Należy w tym miejscu dodać, że nie przyjechali tu tylko po medale, ale również po to, by dowiedzieć się, kto z nich pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w sierpniu 2016 roku. Wśród kobiet udało się to Gosi Białeckiej, natomiast wśród mężczyzn szczęśliwcem okazał się Piotr Myszka. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak tylko trzymać kciuki za ich sukcesy na przyszłorocznych Igrzyskach.

Dziękujemy Wam kochani sportowcy za dostarczanie tylu niezapomnianych wrażeń i pozytywnej adrenaliny.

Szczegółowe zestawienie ostatecznie punktacji można zobaczyć na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata w Omanie http://www.rsxclass.com/worlds2015/.

 

Joanna Dera

Gosia Białecka

Paweł Tarnowski i lokalni dziennikarze

Piotr Myszka

Polscy kibice

Radek Furmański i Maciej Kluszczyński

Radek Furmański

Rywalki - Gosia i Zosia

Zosia Noceti - Klepacka

Zosia Noceti - Klepacka i polscy dziennikarze