Wizyta polskiej delegacji rządowej w Omanie

Utworzono: 29 marzec 2012

Kilkudniowa wizyta marszałka Senatu Bogdana Borusewicza w Omanie z grupą przedstawicieli polskiej polityki, gospodarki i kultury jest pierwszą tej rangi w historii stosunków polsko-omańskich delegacją, która odwiedziła Sułtanat. Celem wizyty było nawiązanie bliższej współpracy zarówno na płaszczyźnie politycznej jak i gospodarczej.

W składzie delegacji znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Banku Przedsiębiorczości, biznesmeni z przedsiębiorstw takich jak Mostostal, PBG SA, Stabar, Spomasz, Infinity Group jak również grupa polskich archeologów, przedstawiciele wyższych uczelni oraz Opery Narodowej.  Ponad 40-osobowa delegacja prowadziła rozmowy polityczne mające na celu zbliżenie obu krajów jak i konkretne negocjacje dotyczące sektora gospodarczego i kulturalnego.

Na spotkaniu z Polonią mieszkającą i pracującą w Omanie marszałek Bogdan  Borusewicz w prywatnych rozmowach z nami przyznał, że niewiele wiedział na temat Sułtanatu, jego niesamowitej dynamiki rozwoju, nowoczesności jak i naturalnym pięknie.

My ze swojej strony każdemu z przedsiębiorców życzymy udanych i owocnych kontraktów a prywatnie czekamy na szybką współpracę naszej Opery Narodowej w Warszawie  z Operą w Muscacie.

 

 

Regina Dąbrowska