Polacy w Omanie

Utworzono: 30 grudzień 2006

Polacy w Omanie postanowili pójść z duchem czasu i ujawnić się poprzez swoją stronę www...Trochę póżno, to fakt, bo posiadanie strony internetowej nie jest już atrakcją a wręcz koniecznością i to z powodu tej presji, którą coraz bardziej czuliśmy na swoich barkach, zaczęliśmy myśleć o otwarciu tego okienka dla zainteresowanych i ciekawskich.


Mohammed Barwani i Ambasador Adam Kułach

Dla nas wszystkich pracujących tu Polaków to ogromny krok naprzód, stwarzający nam możliwość szybkiej interwencji na miejscu w razie kłopotów z którymi nie będziemy mogli sobie sami poradzić.Dotychczas radziliśmy sobie dobrze, ale są ekstremalne przypadki, gdy potrzebna jest taka opieka, której dotychczas nie mieliśmy. Jest nas na tyle mało, że o otwarciu oficjalnej placówki nie mogło byc mowy, poza tym delikatne uwarunkowania polityczne takiej szansy nam nie dawały. Dlatego nikogo w Polsce, poza slużbami dyplomatycznymi, ta nominacja nie zainteresowała, za to nas bardzo ucieszyła.
Jest nas tu niewielu. Polaków z Polski można policzyc na palcach jednej ręki, są też Polacy legitymujący się innymi paszportami, Polacy z mieszanych małżeństw no i Polki mieszkające tutaj od lat, mające za mężów Omańczyków. I to cała nasza Polonia, bardzo zgrana, trzymająca sie kupy, spotykająca się zawsze czy to od święta czy na co dzień. Bo jest nas tylu, że możemy wszyscy spotkać się w jednym domu.

Regina Dąbrowska