Wybory 2007

Utworzono: 16 październik 2007

Zbliżają sie wybory i nawet Polonia w Omanie została postawiona w stan gotowości. Mamy możliwość głosowania! Wiadomość na tyle nas zelektryzowała, że musieliśmy się upewnić czy na pewno nie zaszła jakaś pomyłka.

Ale fakt jest faktem, otwierają nam punkt wyborczy, trzeba się rejestrować na liście wyborczej w naszej ambasadzie w Riyadzie (bo tam aktualnie podlegamy), powołać też obwodową komisję wyborczą. Skoro uprawnionych do głosowania jest ze 20 osób, z tego trzeba utworzyć 7?osobową komisję to znaczy, że sytuacja jest poważna, każdy głos się liczy. Przystępujemy więc do działania. Zawiadomić wszystkich, potem przypilnować czy na pewno w wymaganym czasie się zarejestrowali to jedno, zabrać chętnych do pracy w komisji to drugie, już bardziej skomplikowane zadanie, bo niedziela to dla nas normalny dzień pracy, niełatwo więc pogodzić jedno z drugim. Ale nasza Polonia to grupa zwarta i gotowa stawić czoła niejednemu wyzwaniu, nawet zorganizowaniem wyborów w tak krótkim czasie.
Cieszymy się bardzo, że wreszcie możemy zaistnieć jako pełnowartościowi obywatele naszego kraju i głosować według naszych poglądów i sympatii.
Dla nas to wielki dzień i już nie możemy się doczekać niedzieli wyborczej aby stawić się u bram  lokalu...Dlatego namawiamy wszystkich : idźcie na wybory !!!! Nieważne gdzie mieszkacie, jeśli tylko macie szansę głosować to głosujcie!
Nie jest prawdą, ze nasz pojedyńczy głos się nie liczy! Każdy się liczy. Te pojedyńcze głosy składają się właśnie na sukces jednych i porażkę innych. My to wiemy najlepiej, bo obserwując poprzednie wybory mieliśmy wrażnie, że coś ważnego dzieje się bez naszego udziału. Idźcie więc na wybory.
W Omanie będziemy prawdopodobnie najmniejszym obwodem wyborczym na świecie za to frekwencję bedziemy mieć stuprocentową.....

Regina Dąbrowska