Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Katarzyna napisała

Utworzono: 12 czerwiec 2014
Regina Dąbrowska

Dzień dobry,
chciałam podzielić się z Wami moimi wrażeniami dotyczącymi pobytu w Omanie. Byłam tam w lutym tego roku i od tej pory Oman jest w mojej głowie obecny każdego dnia. Zakochałam się w tym kraju:) Widziałam Muscat, góry w okolicach Jabal Sharms, plaże i wąwozy. Miałam możliwość zobaczenia koncertu tańca i muzyki arabskiej w Operze. Nie dotarłam tylko na pustynie i na plaże żółwie...ale to plan na następny raz:).

Czytaj więcej...

Omańczycy na Politechnice Warszawskiej

Utworzono: 30 marzec 2014
Norbert Janusz
Drogie kolezanki i koledzy, 
We wczorajszym anglojezycznym wydaniu Oman Daily Observer (26.03.2014) zostal zamieszczony klamliwy artykul na temat Politechniki Warszawskiej - okreslonej jako "a Polish university".  Autor, niejaki Kabeer Yousuf, dowolnie zmanipulowal wypowiedzi urzednikow omanskiego ministerstwa szkolnictwa wyzszego aby przedstawic PW w negatywnym swietle. Oto artykul:
Sprawa dotyczy 30 omanskich studentow, ktorzy poskarzyli sie na Politechnike Warszawska i zostala opisana w Muscat Daliy w styczniu br.

Marcin napisał

Utworzono: 08 maj 2013
Regina Dąbrowska

Pani Regino,

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Pani rady i informacje. Bardzo pomogły nam podczas naszej podróży po Omanie.
Podczas pobytu w Omanie zrobiliśmy następująca trasę:
Seeb Airport - Barka - Nakhl - Wadi Abyad - Rustaq - Wadi Sahtan (Madruj) - Wadi Bani Awf (Bilad Sayt, Snake Gorge) - Al-Hamra - Jabal Shams - Bahla - Jabrin - Nizwa - Al Mintirib - Wahiba Sands - Wadi Bani Khalid - Sur - Ras al Hadd - Ras al Jinz - Wadi Tiwi - Wadi Shab - Wadi Arbiyyn - Yiti - Bandar Kharyan - Muscat - Daymaniyat Islands - Seeb Airport.

Czytaj więcej...

Marcin napisał cd

Utworzono: 02 lipiec 2013
Regina Dąbrowska

Witam,

Po pierwsze, bardzo dziękuję za wszystkie informacje, które przydały się nam podczas tegorocznego wypadu do Omanu. Tym razem spędziliśmy w Omanie 12 dni, trochę "przez przypadek" :-)

Czytaj więcej...

Oman - od średniowiecza do XXI wieku

Utworzono: 17 grudzień 2010

Coraz więcej turystów z Polski odwiedza Oman. Przed wyjazdem szukają informacji w internecie i w ten sposób, prędzej czy później, trafiają na www.polacywomanie.org

 

Czytaj więcej...