Gulf Cup

Utworzono: 07 styczeń 2009

W niedzielę zaczęło się u nas święto dla wielbicieli piłki nożnej.  Miasto przybrało kolory biało-czerwono-zielone, barwy narodowe Omanu.  Rozpoczął sie 19 Arabian Gulf Cup i wszyscy żyjemy pod dyktando tutejszego turnieju piłkarskiego.

Noworoczny obiad w hotelu Radisson SAS, mamy za sąsiadów drużynę Omanu, wypad do fryzjera następnego dnia do hotelu Intercontinental, wpadamy na drużynę Kataru... Tankowanie na stacji benzynowej to nie tylko spotkanie z masą samochodów pomalowanych w wyrafinowane wzory, oczywiście w kolorach biało-czerwono-zielonych, ale również masa gadżetów do kupienia w lokalnym sklepiku. Całe miasto zamieniło się w kolorowy kram, przyjazny i zabawny. Wszyscy się cieszą jak dzieci i manifestują swoją radość na każdym kroku.
Uroczystość otwarcia mistrzostw miała miejsce na największym tutaj obiekcie czyli Sultan Qaboos Sports Complex w Bausher a mecz otwarcia pomiędzy Omanem a Kuwejtem zakończył się remisem 0 : 0. Następne mecze przed nami, może uda nam się wybrać na najbliższy z Omanem, jako lokalni patrioci będziemy kibicować naszym !


Regina Dąbrowska

foto: Agnieszka Dąbrowska