Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Marcin napisał cd

Utworzono: 02 lipiec 2013
Regina Dąbrowska

Witam,

Po pierwsze, bardzo dziękuję za wszystkie informacje, które przydały się nam podczas tegorocznego wypadu do Omanu. Tym razem spędziliśmy w Omanie 12 dni, trochę "przez przypadek" :-)

Pomimo, że sporo podróżujemy, to był to pierwszy przypadek, kiedy pojechaliśmy do tego samego kraju po raz drugi (pomijam tu oczywiście kraje europejskie). Zastanawialiśmy się, jak to będzie - czy nie przeżyjemy czasem rozczarowania, polegającego na konfrontacji wspomnień (które zawsze trochę się idealizuje) z rzeczywistością? Okazało się zupełnie inaczej. Oman za drugim razem spodobał nam się jeszcze bardziej! Dla mnie to kraj, który umieszczam w mojej pierwszej trójce absolutnie najciekawszych i najprzyjemniejszych miejsc, które odwiedziłem.
Tym razem postanowiliśmy położyć nacisk na "przygodę" i dlatego:
1) przeszliśmy przez Snake Gorge w Wadi Bani Awf - to jest naszym zdaniem absolutny hit hitów! W ogóle bardzo lubię całe Wadi Bani Awf.
2) przejechaliśmy z północy na południe całe Wahiba Sands
3) objechaliśmy wyspę Masirah
4) przejechaliśmy przez Salmah Plateau z Al Wasil do Fins.
No i zaliczyliśmy ulewę w Omanie! Mówiąc żartem, już nie wiem gdzie się mam wybrać, żeby uciec od deszczów, skoro nawet w Omanie leje ;-)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Marcin